ICP Coin

4.7
(17)

ICP Coin yani Internet Computer koin olarak bilinen icp son zamanların en büyük girişini yaparak en büyük kripto para listesinde 11. sıraya yerleşti. Son zamanların en çok konuşulan kripro parası olan ıcp gelecek vaat eden bir yapıya sahip ve yatırımcıların takibinde. Peki ya nedir bu ICP Koin.

İnternet Computer (ICP) nedir?

İnternet Computer, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciridir. Ayrıca, akıllı sözleşme hesaplamasını ve verileri ölçeklendiren, bunları web hızında çalıştıran, verileri verimli bir şekilde işleyen ve depolayan ve geliştiricilere güçlü yazılım çerçeveleri sağlayan bir blok zinciri bilgisayarı olan Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra üçüncü büyük blok zinciri yeniliğini temsil ediyor. Bunu mümkün kılarak, İnternet Computer yazılımın tamamen yeniden tahayyül edilmesini mümkün kılar. Belirteçli internet hizmetleri, tüm endüstri platformları, merkezi olmayan finansal sistemler ve hatta geleneksel kurumsal sistemler ve web siteleri oluşturmak için devrim niteliğinde yeni bir yol sağlar. Proje Ekim 2016’da Dominic Williams tarafından kuruldu ve kripto topluluğundan büyük ilgi gördü. DFINITY, Andreessen Horowitz, Polychain Capital, SV Angel, Aspect Ventures, Electric Capital, ZeroEx, Scalar Capital ve Multicoin Capital gibi katkıda bulunanlardan ve birkaç önemli erken Ethereum destekçisinden toplam 121 milyon dolar topladı. 2018’de, 50.000’den fazla kayıt sahibi katılımcı, bir airdrop ile ICP yardımcı program tokenleri aldı. 18 Aralık 2020’de DFINITY, İnternet Computer alfa ana ağını başlattı. 10 Mayıs 2021’de DFINITY, ademi merkeziyetçiliğe doğru son bir adımda İnternet Computer kamuya açık hale getirdi. Bu önemli dönüm noktası, internetin artık merkezi olmayan bir küresel bilgisayar olarak işlev gördüğü anlamına gelir.

İnternet Computer Kurucusu Kimdir?

Dominic Williams, DFINITY’nin Kurucusu ve Baş Bilim Adamıdır. Eşik Geçişi, Olasılıklı Slot Konsensüsü ve diğer yeni kripto teknikleri, seri girişimci ve Bitcoin ve Ethereum teknik topluluklarının ilk üyelerini icat etmekten sorumlu bir kripto teorisyeni. Daha önce, girişim destekli kripto projeleri için bir kuluçka merkezi olan String Labs’ın Başkanı ve CTO’su, Mirror Labs’de DeFi’nin ilk öncüsü ve milyonlarca kullanıcıya yönelik bir MMO oyunu olan Fight My Monster’ın Kurucusu ve CEO’suydu. Ayrıca System7, Airdocs ve Smartdrivez gibi birçok startup kurdu. King’s College London, Bilgisayar Bilimleri Sınıfında 1. mezun oldu.

İnternet Bilgisayar Ağı Ne Kadar Hızlı?

Zincir Anahtar Teknolojisi adı verilen bilimsel buluş, İnternet Computer web hızında çalışmasını sağlar – burada sorgu çağrıları milisaniyeler içinde yürütülür ve güncelleme çağrılarının sonuçlandırılması 1-2 saniye sürer. Daha da önemlisi, Genesis’te, İnternet Computer saniyede 2.5 blok (bps) blok hızına sahip olacak, ardından hızla endüstri lideri 10.3 bps bps’ye ve yıl sonuna kadar ~1.000 bps’ye ulaşacak. İnternet Computer üzerinde çalışan açık bir Reddit sürümü olması durumunda, bir kullanıcı foruma göz attığında, barındırılan içeriğin özelleştirilmiş görünümleri formüle edilir ve bir yakındaki düğüm, harika bir kullanıcı deneyimi sağlar. Ancak bir kullanıcı ara sıra bir gönderi yapmak istediğinde veya bir gönderinin yazarına jeton ipucu verdiğinde, bu güncelleme çağrılarını,

ICP Token Ne Yapar?

ICP, ağda üç temel rol oynayan yerel yardımcı program belirteçleridir:

 • Ağ Yönetimini Kolaylaştırma: ICP belirteçleri, ekonomik ödüller kazanabilecekleri oylama yoluyla ağ yönetimine katılan nöronlar oluşturmak için kilitlenebilir.
 • Hesaplama Döngülerinin Üretimi: ICP, döngülere dönüştürülebilen bir kaynak değer deposu sağlar; Kullanıldığında yakılan yakıtın rolündeki güç hesaplaması. NNS, ICP’yi değişken bir oranda döngülere dönüştürür, bu nedenle ağ kullanıcılarının her zaman yaklaşık olarak sabit maliyetle gerçek anlamda yeni döngüler oluşturmasını sağlamak için seçilir, öyle ki yakıt edinme maliyeti tahmin edilebilir.
 • Katılımcıların Ödüllendirilmesi: Ağ, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, ağın işlemesini sağlayan önemli roller oynayanları ödüllendirmek ve teşvik etmek için yeni ICP’yi basar: a) yönetime katılanlara oylama ödüllerinin sağlanması, b) oylama ödüllerinin sağlanması; ağı barındıran düğüm makinelerini çalıştıranlar ve c) diğer çeşitli etkinlikler.

Döngüler Ne Yapar?

Yakıt rolünde güç hesaplamasını çevrimler. Ayrıca uzun vadede sabit bir değere sahiptirler, bu da değeri zaman içinde doğal olarak değişecek olan ICP ile zıttır. Ayrıca, Döngüler, Uluslararası Para Fonu tarafından tanımlanan mantıksal bir para birimi olan SDR’ye sabitlenecek ve 1 SDR değerinde ICP, hesaplamaya güç sağlamak için tam olarak bir trilyon Döngüye dönüştürülebilecek.

Nöronlar Ne Yapar?

Bir nöron, ICP hizmet belirteçlerinin bir dengesini kilitler ve sahibinin, oylama ödülleri kazanabilecekleri ağ yönetimine katılmasını sağlar.

ICP Jetonlarının Doğal Alıcıları Kimlerdir?

 • Ağ yönetimine katılmak ve oylama ödülleri kazanmak isteyen Token Sahipleri
 • Hesaplama için ödeme yapmak için ICP jetonlarını Döngülere dönüştürmesi gereken geliştiriciler

ICP Token Temini

Genesis’te 469,213,710 ICP jetonu olacak. Dolaşımdaki arz, pazarın dinamiklerine bağlıdır. Ancak, Genesis’te yaklaşık% 26 olarak tahmin edilmektedir. Genesis İlk Durum Simgesi Tahsisleri

 • Erken katkıda bulunanlar: %9,50
 • Tohum bağışı: %24,72
 • Stratejik:% 7,00
 • Satış öncesi:% 4,96
 • Stratejik ortaklıklar:% 3,79
 • Topluluk airdrop:% 0.80
 • İlk topluluk ve geliştirici hibeleri:% 0,48
 • Düğüm operatörleri:% 0,22
 • İnternet Computer Derneği:% 4,26
 • Takım üyeleri:% 18.00
 • Danışmanlar ve diğer üçüncü taraf jeton sahipleri:% 2,40
 • DFINITY Vakfı: %23,86

İnternet Computer Kim Listeleyebilir?

binance

Coinbase, Huobi ve OKEx, İnternet Computer 10 Mayıs PT / 11 Mayıs 12: 00’da başlatıldığında İnternet Computer yardımcı program belirteçlerini (ICP) listeleyeceklerini duyurdu.

İnternet Ekosisteminde Öne Çıkan Projeler Nelerdir?

İnternet Computer, birkaç yüksek profilli girişimci ve üzerine inşa edilen uygulamalarla başlatıldı. Bunlar şunları içerir:

DeFi

 • Enso Finance – 5 milyon dolar toplayan merkezi olmayan borsa
 • Tacen – 2,5 milyon dolar toplayan yüksek performanslı bir gözetim dışı borsa
 • SailFish – Finansal hizmetleri açmak için bir geçit

Sosyal

 • Distrikt – Merkezi olmayan, profesyonel bir sosyal medya ağı. DFINITY tarafından Davos’ta WEF 2020’de tanıtılan ve şimdi piyasaya sürülen Open LinkedIn uygulamasıdır.
 • OpenChat – Standart sohbet uygulamanızın büyük bir teknoloji şirketine ait olmayan açık bir sürümü
 • CanCan – İnternet Computer ölçeklenebilirliğini ve gücünü gösteren açık bir TikTok sürümü
 • Kapsül – 1.5 milyon dolar toplayan sansürden korunan merkezi olmayan bir sosyal medya platformu

Altyapı

 • Fleek – Açık web sitelerinin ve uygulamaların kolayca oluşturulmasına izin verir. 14.000 web sitesi zaten Pan-Industry Platformları çalıştırıyor
 • Origyn – Lüks saatlerden başlayarak lüks malların kökenini izlemek için bir pan-endüstri platformu

icp coin

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.7 / 5. Toplam Oy : 17

Burayı ilk değerlendiren siz olun.