Minecraft

4.6
(18)

Minecraft, orijinal olarak Markus “Notch” Persson tarafından yaratılmış bir sanal alan video oyunudur. Bu tarafından korunur Mojang  Studios, bir kısmı Xbox Oyun Stüdyoları sırayla bir parçasıdır. En çok hayatta kalma modunda oynanan Minecraft earth, ayrıca xBox live yaratıcı modunda da tercih edilmektedir.

Minecraft İndir

Yaratılışından itibaren Minecraft, Jens “Jeb” Bergensten onunla çalışmaya başlayana ve o zamandan beri gelişiminin başı olana kadar neredeyse yalnızca Notch tarafından geliştirildi. Otelde müzik tarafından Daniel “C418” Rosenfeld tarafından Lena Raine ve resimleriyle tarafından Kristoffer Zetterstrand . İlk olarak 17 Mayıs 2009’da şimdi Minecraft Classic olarak bilinen oyun, 18 Kasım 2011’de tamamen piyasaya sürüldü . Piyasaya sürülmesinden bu yana Minecraft , mobil cihazlara ve konsollara genişledi.. 6 Kasım 2014’te Minecraft ve Mojang Studios’un tüm varlıkları Microsoft tarafından 2,5 milyar ABD Doları karşılığında satın alındı. Notch o zamandan beri Mojang’dan ayrıldı ve artık Minecraft üzerinde çalışmıyor.

Minecraft oyununu satın al seçeneği ile oyuna sahip olabilirsiniz. İstediğiniz tüm bina ve seçenekleri inşa edin ve dış görünüş seçeneklerini oylamaya gönderin.

minecraft

Ücretsiz Minecraft İndir

Sonsuz dünyadaki Minecraft, hayal gücünüz ile sınırlıdır. İstediğiniz herşeyi tasarlayabilir ve kurabilirsiniz. Tam sürüm minecraft ile istediğiniz her şeyi inşa edin ve minecraft oyununu mobil cihazlar ile sınırsız dünyaları keşfedin.

Minecraft, oyuncunun bir metreküp boyutlu bloklardan yapılmış dinamik olarak oluşturulmuş bir haritayı keşfetmesine, etkileşime girmesine ve değiştirmesine izin vermeye odaklanır. Bloklara ek olarak, çevrede bitkiler, çeteler ve eşyalar bulunur. Oyunda bazı aktiviteler için araştırma bulunmaktadır cevher düşman mücadele, çetelerin ve işçiliği yeni bloklar ve araçlar çeşitli kaynaklar toplayarak oyunda bulundu. Oyunun açık uçlu modeli, oyuncuların çeşitli çok oyunculu sunucularda veya tek oyunculu haritalarında yapılar, kreasyonlar ve sanat eserleri oluşturmasına olanak tanır. Diğer özellikler şunları içerir: mantık hesaplamaları ve uzak eylemler için redstone devreleri, maden arabaları ve raylar ve Nether adlı gizemli bir yeraltı dünyası . Oyunun belirlenmiş ancak tamamen isteğe bağlı bir amacı , End adlı bir boyuta seyahat etmek ve son ejderhayı yenmektir.

Minecraft Apk

Minecraft pocket edition sürümü Play store da beta olarak sunulmuştur. İndirdiğiniz dosyaların Türkçe dil desteği mevcuttur ve sorunsuz kurulacaktır. Block oyunları seviyorsanız denemeniz gerektiğini düşündüğüm en iyi oyundur.

Java Sürümü, Minecraft web sitesinden satın alınabilir. Hediye kodları, oyunu kendiniz satın almakla aynı fiyata başkaları için satın alınabilir. Demo sürümü ücretsiz olarak oynanabilir. Java Sürümü , Windows RT tabletlerinde veya Chromebook’ta çalışmaz.

Bedrock Sürümü Google Play Store , App Store (iOS/iPadOS) , Amazon Appstore (Fire) (Fire TV) , Microsoft Store (Windows 10) (Xbox One) , Nintendo eShop (Nintendo Switch) ve PlayStation Store’dan satın alınabilir (PlayStation 4) .

Legacy Console Edition , fiziksel ortamda veya Xbox 360 Edition için Xbox Live Marketplace ve Wii U Edition için Nintendo eShop dahil olmak üzere ilgili platformun mağazasından satın alınabilir . PlayStation 3 Sürümü ve PlayStation Vita Sürümü sadece doğrudan kendi konsolları üzerinden satın alınabilir. Xbox One Sürümü , Nintendo Anahtarı Baskı ve PlayStation 4 Sürümü artık doğrudan dijital satın alınabilir. Bu sürümler durdurulan olarak kabul edilir.

Yeni Nintendo 3DS Edition fiziksel medyadan veya Nintendo eShop’tan satın alınabilir . Bu sürümün kullanımdan kaldırıldığı düşünülmektedir.

Minecraft Pe Apk İndir

Sitemizde mcpe full apk minecraft olarak sunulan minecraft pe apk ile, bu güzel oyunu cep telefonu ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Apk indir minecraft pe sürümü sunulan sayfamızdan, android mcpe versiyonunu indirebilirsiniz. Minecraft apk pe grafikleri 3d olup ses kalitesi iyi seviyededir.

Oyuncu, dünyada kullanıcının kontrol ettiği kişidir. Kullanıcı bir oyuna başladığında, oyuncu rastgele veya belirlenmiş bir tohum tarafından oluşturulan boş bir envanter ile bir dünyaya konur. Eğer ikramiye göğüs seçeneği etkinleştirildiğinde, temel öğeleri ile dolu bir göğüs çalar yakın üretir. Oyuncunun 10 kalpli bir sağlık çubuğu vardır ve düşme, boğulma, boğulma, yangın, lav , yıldırım , kaktüsler , tatlı meyve çalıları , magma blokları, Boşluğa düşme, örs düşmesi ve çetelerin çarpması nedeniyle hasar görebilir.ve diğer oyuncular. Sağlığa zarar hafifletilebilir zırh veya Direnç iksir ve sağlık yiyerek geri yüklenebilir yiyecekleri belirli iksirler ve içme ya eğer zorluk Huzurlu, kendi başına sağlık yenilenmelerden ayarlanır. Zorluk Huzurlu olarak ayarlanmazsa, koşarken, zıplarken veya yüzerken zamanla ve hatta daha hızlı tükenirse, açlık da bir faktördür . Yiyecek , açlık seviyesini yeniler; ancak çürük et ve çiğ tavuk yemek oyuncuya açlık etkisi verme şansı vardır. Zorluk seviyesine bağlı olarak, açlık oyuncunun sağlığını tüketir ve hatta oyuncuyu öldürebilir.

Minecraft Pe Apk İndir

Minecraft Son Sürüm

Download minecraft pocket edition sürümü beta olarak sunulmuştur. Tam sürüm minecraft apk pe için aşağıda yer alan minecraft indirme linkini kullanabilirsiniz.

Dünya Minecraft bir mesafede yer alır küp üç boyutlu ızgara , her küp (zorunlu küp değildir hepsi) bloğun belirli bir tür tarafından işgal edilir. Farklı blok türleri vardır; dünyada rastgele oluşan çim , taş ve cevher gibi doğal bloklar . Ayrıca, bir zanaat masası ve bir fırın gibi oyuncuların üretebileceği bloklar da vardır. Kaynaklar elle veya araçlar kullanılarak bloklardan çıkarılabilir. Bu kaynaklardan bazıları oyuncunun envanterinde başka bir yere yerleştirilebilen bloklardır, diğerleri ise başka bloklar veya araçlar oluşturmak için malzeme olarak kullanılır. Diğerleri hiçbir pratik kullanım sağlamaz. Bazı bloklar, örneğin ana kaya, uç portal çerçeveleri , komut blokları , alt ve uç partallar , bariyerler ve hava gibi normal hayatta kalma araçlarıyla kırılamaz .

Madencilik

Madencilik, Minecraft’ın ana yönlerinden biridir ve esas olarak harita yüzeyinin altından cevher ve diğer malzemeleri çıkarmak için yapılır. Bu cevherler arasında kömür , demir , altın , kızıl taş , elmas , lapis lazuli ve zümrüt bulunur . Madencilik, yüzeyden bir delik kazmayı veya bir mağaradan aşağı inmeyi içerebilir. Mineshafts genellikle cevherleri açısından zengin olduğundan, kaynak içerebilir ekstra alanlar oluşturur.

Üretim ve eritme

Crafting, oyuncuların envanterlerindeki öğeleri kullanarak yeni araçlar ve bloklar oluşturmasına olanak tanır . Sonraki sürümler genellikle yeni bloklar ve öğeler için hazırlama tarifleri içerir. Bir oyuncu zanaat yapmak için envanterdeki 2 × 2 ızgarayı veya bir üretim masası tarafından sağlanan 3 × 3 ızgarayı kullanabilir. Eritme, yakıta ek olarak bir fırın gerektirir ve blokları, demir cevherleri (1.17 beta’da ham demir ve anlık görüntüler) gibi daha kullanışlı bir biçimde demir külçelerine işler .

Çeteler

Bir sarmaşık bir de orman. Sürüngenler oyuncuyu takip eder ve yaklaştıklarında patlar. Çeteler (“cep telefonlarının” kısaltması) haritada yaşayan hayvanlar ve diğer yaratıklardır. Düşman çeteler oyuncuya saldırırken pasif çeteler saldırmaz. Tarafsız çeteler kışkırtıldıklarında saldırır (Bütün tarafsız çeteler aynı şekilde kışkırtılmaz).

Overworld gıda öldürüldü veya birbiriyle yetiştirilen edilebilir birçok pasif çetelerin içeriyor; bunlar şunları içerir:

Domuzlar: öldükten sonra domuz pirzolası atın ve bir eyer kullanarak sürülebilir .

İnekler: öldükten sonra sığır eti düşürürler ve bir kova kullanılarak sağılabilirler .

Koyun: ölüm üzerine koyun eti ve 1 yün bırakır ve 1-3 yün elde etmek için budanabilir .

Tavuklar ölüm ve lay üzerine açılan tavuk eti ve tüyleri: yumurta .

Atlar: öldükten sonra deriyi düşürürler ve bir eyer kullanarak domuzlardan çok daha hızlı seyahat edebilirler.

Yarasalar: Mağaraların etrafında uçan ortam çeteleri.

Overworld’de bulunan yaygın düşman çeteler şunları içerir:

Zombiler: Yakın dövüş hasarı ile saldırı.

İskeletler: bir yaya ve sonsuz sayıda oklara sahiptir .

Örümcekler: uzun mesafeler atlar ve duvarlara tırmanabilir.

Cadılar: iksir kullanın .

Creepers: Oynatıcının yakınındayken patlar.

Enderden : Mor gözlü, uzun boylu, siyah yaratıklar ve oyuncu onlara baktığında saldırganlaşıyor.

Overworld ayrıca, yalnızca belirli durumlarda veya belirli biyomlarda , yerlerde veya zamanlarda ortaya çıkan daha nadir çeteler içerir :

Örümcek jokeyleri : Örümceklere binen bir iskelet.

Tavuk jokeyleri : tavuğa binen bir bebek zombi.

Slimes : Haritanın derinliklerinde ve bataklıklarda ortaya çıkar .

Köylüler : Köylerde yaşar ve oyuncu ile ticaret yapabilir .

Papağanlar : Yakındaki çetelerin seslerini taklit edebilir.

Kurtlar : oyuncu tarafından evcilleştirilebilir ve oyuncu müdahale ederse veya onlar tarafından saldırıya uğrarsa düşman çetelerine saldırabilir.

Mooshrooms : Mantar tarlası biyomlarında ortaya çıkan ineklerin mantar çeşitleri.

Vindicators: Ormanlık konaklarda ortaya çıkar .

Pillagers: spawn pillager karakollarını .

En Yeni Karakterler

Evokers: Woodland Mansions’da ortaya çıkar .

Hayaletler: Oyuncu oyun içi üç gün boyunca uyumadığında ortaya çıkar.

Bazıları yalnızca Nether’de bulunur :

Ghasts : Oyuncuya patlayan ateş topları fırlatan uçan çeteler.

Zombileşmiş domuz yavruları : Altın kılıçları kuşan ve kışkırtıldıklarında ordulara saldır .

İskeletlerin Wither : ellerinde taş kılıç ve damla kömür hem de bazen bu normal iskeletlerin uzun boylu, siyah varyantları iskelet kafatası solup o çağırmak için kullanılabilir s solma .

Blazes : Oyunculara ateş topları fırlatın ve havada süzülün .

Magma küpleri : Overworld benzer slimes , ancak ateşe dayanıklı olup daha fazla zarar.

Gezginler: Nether’de doğal olarak ortaya çıkan , lav üzerinde yürüyebilen ve bir çubuk üzerinde çarpık bir mantarla basılabilen tek pasif çeteler .

Son , Minecraft’taki ana patron mafyası olan ve oyuncunun öldüğünde Overworld’e geri dönmesine izin veren son ejderhayı içerir .

Withers , Minecraft’taki ikinci patron çetesidir ve oyuncu tarafından, solmuş iskelet kafataslarını belirli bir düzende ruh kumunun üstüne yerleştirerek yaratılır . Yumurtladıklarında, yakındaki ölümsüz olmayan çetelere solmuş kafatasları vururlar .

Son, oyuncunun son ejderhayla savaştığı oyunun başka bir boyutudur . Sona, bir kalede bulunan bir bitiş portalına girilerek erişilir . Uç, uç taştan oluşur ve endermenlerin yaşadığı yerdir. Ayrıca, üzerinde son ejderhayı iyileştiren uç kristalleri olan uzun obsidyen sütunlar içerir . Son ejderha öldürüldüğünde, haritanın merkezinde çıkış portalı oluşturulur ve haritanın bir kenarına yakın bir yerde, oyuncuyu koro meyveleriyle dolu geniş dış uç adalara taşıyan bir uç ağ geçidi portalı oluşturulur. Ormanlar ve son şehirler. Uç ağ geçidi portalına yalnızca portala bir enderpearl atılarak erişilir. Sonra oyuncuyu Son Şehre ışınlar. Sonunda cevher yok.

Çok oyunculu Minecraft (Java)

Çok oyunculu bir sunucuda PvP.

Minecraft çok oyunculu sunucular, yöneticileri ve moderatörleri tarafından yönlendirilen kendi kurallarını ve geleneklerini içerecek şekilde geliştirilmiştir. Terimi griefer keder neden olan bir oyuncu, yani internette tipik bir terimdir ama onun tanımını üstlenen Minecraft sunucularında: sunucularda diğer kullanıcıların yarattıkları yok eder veya kirleten bir kişi.

Pek çok sunucu yöneticisinin kural koymasının nedeni kederlerdir, ancak Minecraft sunucusunda ve hatta Bukkit gibi eklenti tabanlı yedek sunucularda yapılan değişikliklerle bu bir adım daha ileri götürülmüştür . Bu eklenti tabanlı sunucular nedeniyle, Minecraft’ta kullanıcı tarafından oluşturulan yeni özellikler ortaya çıktı . Buna para, araçlar, koruma, RPG öğeleri ve daha fazlası gibi özellikler dahildir. Bu özellikler normalde bir kullanıcının istemcisinde değişiklik gerektirmez ve sohbet komutları kullanılarak erişilebilir. Varsayılan kontroller ile tuşuna basılarak sohbet ekranı açılır T.

Çok oyunculu sunuculardaki popüler bir oyun, oyuncunun rakibinin ayaklarının altındaki blokları yok ederek başka bir oyuncuyu yere düşürmeyi amaçladığı bir oyun olan Spleef’tir (“keder” kelimesi üzerinde bir oyun). Bu genellikle belirlenmiş bir alanda oynanır ve genellikle sunucu eklentileri kullanılarak otomatik olarak çalıştırılır.

Özel mini oyunlar veya büyük Survival veya Yaratıcı dünyalar içerebilecek birçok popüler çok oyunculu sunucu mevcuttur .

Çok Oyunculu (Ana Kaya)

Multiplayer Bedrock Edition’da Bir arkadaşı sistemi etrafında merkezli olmasıyla Java sürümüne çok oyunculu farklıdır. Bir oyuncu, menüdeki Arkadaşlar sekmesinden veya bir dünyanın duraklatma ekranından arkadaş ekleyebilir. Bir oyuncu, bir sunucu veya bölge için ödeme yapmak yerine arkadaşlarını bir dünyaya davet edebilir. Minecraft, Bedrock’ta sunuculara sahiptir, bu da oyunu açarken mevcut oldukları anlamına gelir. Altı özellikli sunucu vardır: The Hive, Cubecraft Games, Mineplex, Lifeboat Network, Mineville (InPvP) ve Galaxite.

Minecraft Diyarları

Minecraft Realms , oyuncuların kendi özel Minecraft çok oyunculu dünyalarını yaratmalarına ve yönetmelerine izin veren , resmi bir abonelik tabanlı sunucu barındırma hizmetidir . Mojang Studios tarafından barındırılan Realms, sunucular oluşturmak için kolay ve hızlı bir yol sağlar ve sunucunun, İnternet’te barındırma kavramları hakkında önceden bilgi sahibi olmadan sunucuları oyun içinden yönetmesine olanak tanır. Ancak, Realms büyük kamu sunucuları için değil, arkadaş grupları veya bir aile sunucusu olarak tasarlanmıştır. [8] Private Realms sunucularının kurulumu kolaydır ve sahibi ödeme yaptığı sürece 7/24 kullanılabilir.

Sürümler

Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışan ve başlatıcı aracılığıyla başlatılan Minecraft için orijinal platform . Oyun ilk olarak 17 Mayıs 2009’da “erken özel tek oyunculu alfa” için piyasaya sürüldü, ardından birkaç geliştirme aşaması (özellikle Classic, Indev, Infdev, Alpha, Beta) ve oyun nihayet 18 Kasım 2011’de yayınlandı. Java Sürüm, resmi sürümünden bu yana birçok önemli güncelleme gördü.

Minecraft Bedrock Sürümü

Bedrock Sürümü (olarak da bilinen Bedrock Platformu , Bedrock Codebase veya Bedrock Engine ) sürümleri arasında çoklu platform ailesine atıfta Minecraft tarafından geliştirilen Mojang Studios ve Xbox Oyun Stüdyoları . Bu terimden önce, motor Pocket Edition’dan kaynaklandığı için bu ürün ailesinin tamamı “Pocket Edition”, “MCPE” veya “Pocket/Windows 10 Edition” olarak anılırdı.

Altyazısı olmayan Minecraft , Minecraft’ın tüm Bedrock sürümlerinin adıdır. Better Together Güncellemesinden önce, Pocket Edition (tüm mobil platformlar için), Windows 10 Edition , Gear VR Edition ve Fire TV Edition dahil olmak üzere farklı platformlarda farklı altyazıları vardı.

Pocket Edition başlangıçta yalnızca Xperia PLAY için Google Play’de [9] 6,99 ABD Doları karşılığında 16 Ağustos 2011’de piyasaya sürüldü. Daha sonra diğer Android cihazlar için 7 Ekim 2011, [10] ve iOS 17 Kasım 2011’de piyasaya sürüldü. . [11] 13 Eylül 2012 tarihinde, Pocket Edition Amazon Appstore satın alınabilir yapıldı. Windows Phone sürümü 10 Aralık 2014 tarihinde, Windows Store’da yayınlandı, [12] kendisi için Pocket Edition 1.0.0 sürüm ve daha yeni yalnızca Windows 10 Telefon ve yeni için kullanılabilir. O zamandan beri, Pocket Edition’ın dört uyarlaması yayınlandı; için , Windows 1029 Temmuz 2015’te, Samsung Gear VR 27 Nisan 2016’da, Apple TV 19 Aralık 2016’da ve Amazon Fire TV 19 Aralık 2016’da. [13] [14] [15] [16] Şu andan itibaren 24 Eylül 2018, Apple TV Sürümü durduruldu.

Eski Konsol Sürümü

Legacy Console Edition , 4J Studios tarafından geliştirilen ve güncellenen konsollar için Minecraft sürümlerini ifade eder. Eski Konsol Sürümü ilk olarak Xbox 360 için 7 Haziran 2011’de E3 2011’de duyurulmuştu . Xbox 360 Sürümü oyunu sonradan gibi ek platformlarda serbest bırakıldı 4 Haziran 2013 tarihinde 9 Mayıs fiziksel bırakmayı takiben 2012 dijital olarak yayınlandı PlayStation 3 Edition’da 17 Aralık 2013’te PlayStation 4 Sürümü 4 Eylül 2014 tarihinde, Xbox One Baskı 5 Eylül 2014 tarihinde, PlayStation Vita Sürümü 14 Ekim 2014 tarihinde, Wii U Sürümü 17 Aralık 2015 ve üzerinde Nintendo Anahtarı Sürümü11 Mayıs 2017’de. 10 Aralık 2019 itibariyle, bu sürümler için başka özellik güncellemesi yayınlanmamıştır ve mevcut en yeni güncelleme platforma bağlıdır. En son güncelleme Xbox One Sürümü ve Nintendo Sürümü Anahtar olan Renk Update Dünya ederken, Xbox 360 Sürümü , PlayStation 3 Baskı , PlayStation Vita Sürümü ve Wii U Sürümü erişebilir Güncelleme Aquatic . PlayStation 4 Edition , Village & Pillage ile en güncel sürümüdür .

Minecraft Education Eğitim Sürümü

Minecraft: Education Edition , Minecraft’ın özellikle sınıf kullanımı için tasarlanmış eğitici bir sürümüdür. Mojang AB ve Xbox Game Studios tarafından geliştirilmiştir ve Minecraft’ın sınıf ortamında kullanımını kolaylaştıran özellikler içerir. Tam oyun 1 Kasım 2016’da piyasaya sürüldü.

Yeni Nintendo 3DS Sürümü

Minecraft: New Nintendo 3DS Edition 13 Eylül 2017’de piyasaya sürüldü. Other Ocean Interactive tarafından geliştirilen benzersiz bir bağlantı noktasıdır. Nintendo eShop’ta mevcuttur, ancak yalnızca Yeni 3DS ve Yeni 2DS için mevcuttur. Çok oyunculu yerel oyunla sınırlıdır. Bu basım 15 Ocak 2019’da kullanımdan kaldırılmıştır.

Minecraft Hile

Minecraft hile kodları almak istiyorsanız bunun için çok aramanıza gerek yok. Hileli minecraft için yapılan aramalarda en çok minecraft hileleri pc için talep edilmektedir. Minecraft hile seçenekleri sunan sitelere itibar etmeyiniz ve Minecraft oyununu yasal olarak indirip oynayınız.

minecraft hile

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.6 / 5. Toplam Oy : 18

Burayı ilk değerlendiren siz olun.