Call of Duty Warzone

4.9
(10)

İkinci dünya savaşında geçen bir oyun oynamak istiyorsanız Call Of Duty Warzone oyunu tam size göre.  FPS türündeki bu oyunda karakterin gözünden bakarak oynuyorsunuz. Call of Duty’debir serüven, bir veya birden fazla uzun menzilli silah ve değişen sayılarda düşmanlar bulunmaktadır. Activision tarafından 29 Ekim 2003 tarihinde piyasaya sürülen Call of Duty oyunu piyasaya hızlı bir giriş yapmış ve günümüze kadar sürmüştür. Oyun battle royale türünün ilk oyunu diyebiliriz. Her geçen zaman oyunun yeni sürümleri çıkarak oyunun popülaritesi katlanmıştır.  Hayatımıza mobil cihazlar girdiğinden beri tüm bilgisayar platformunda oynana bilen oyunlar mobil platforma da taşındı. Savaş oyunları kategorisinde bir numara olan Call Of Duty oyunu da mobil platformda sunuldu. Mobil cihazlarda bu oyunu biraz daha geliştirerek oyuncuların beğenisini kazanmayı devam ettirdiler. Çok oyunculu haritaları ve modları, 100 oyunculu Battle Royale savaş alanı, 5’e 5 takımlarla ölümüne maç, keskin nişancılar birbirine karşı düelloları hepsi CALL OF DUTY MOBILE oyununda var.

CALL OF DUTY  MOBILE oyununu  nasıl oynandığını öğrenmek ve mobil cihazınıza indirmek için aşağıda yer alan açıklamaları okuyabilir ve linkten indirebilirsiniz.

Call of Duty Mobile Özellikleri

 1. Ücretsiz: Tüm mobil platformlar ve pc ortamında oynamak tamamen ücretsizdir. Grafikleri ve sesleri ile oyunun tamamen içindeymiş gibi hissediyorsunuz.
 2. Haritalar: şu ana kadar çıkmış tüm call of duty mobile oyunlarının haritaları bulunmaktadır.
 3. Modlar: Call of Duty Mobile oyununda 5 kişilik takımını kur ve düşmanlarını alt et, cephe hattı, herkesin ücretsiz oynayabileceği ara ve yok et, keskin nişancı kapışması ve PVP modları bulunmaktadır
 4. Teçhizat kişiselleştirme: CALL OF DUTY MOBILE ‘ı oyununda eşyaların çoğu kilitlidir. Seviye aldıkça kilidini açabileceğiniz  bir sürü ünlü karakter, silah, kıyafet vardır. Teçhizatını kişiselleştirmek için kullanabileceğin tertibat parçaların kilidini de açabiliyorsun. Tüm bu teçhizatı Battle Royale’de ve Takım Ölüm Maçı, Cephe Hattı, Herkese Açık, Ara ve Yok Et, Hakimiyet, Zorlu Nokta ve PvP modlarında oynarken kullanabiliyorsun.
 5. Rekabet dolu: Rekabet dolu hayatta kalma mücadelesi vereceğiniz Call Of Duty oyununda Sıralama Modunda en üst sıraya yerleşmek veya arkadaşlarınla birlikte oynarken en fazla Klan ödülünü kazanmak için becerilerini ve strateji yeteneklerini kullan.
 6. Seçimlerle dolu ve karmaşık: Oynanış, etkinlikler, kontroller ve teçhizat gibi konularda CALL OF DUTY®: MOBILE oyunu sürekli olarak kendinizi yenilemeniz için olanak sağlıyor. Bu olanaklar seçimlerle dolu ve karmaşık bir şekilde  çıkarak size iyi bir oyun deneyimi tatmanızı sağlıyor. En iyi olmak yada en iyilerle mücadele etmek için seçimlerinizi doğru yapma becerisi kazanmalısınız ki savaşmaya hazır olun.

Not: Activision tarafından piyasaya sürülen Call Of Duty Mobile oyununu indirip kurduğunuzda firmanın gizlilik politikasını ve kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.

Etkinlikler

Call Of Duty sürekli olarak güncellenerek ve yeni etkinliklerle kullanıcıların karşısına çıkan oyundur. En son yapılan etkinlik Word Championship 2021’dir. Sony Firması tarafında yayınlanacak bu etkinliğe dahil olarak diğer oyuncuların bir adım önüne geçebilirsiniz. Etkinliğe  o kadar çok katılan var ki turnuvadaki yarışmalar Kuzey Amerika, Avrupa, Japonya ve Güney Asya olmak üzere yayınları olacaktır. Hemen kaydolun ve diğer oyuncuların bir adım önüne geçin. Toplam dağıtılan Ödül 2 milyon Dolar!!

Call Of Duty Mobile

Son Çıkan Call Of Duty sürümü olan Warzone. Ağustos ayında çıkan bu oyunda oyuna yeni özellikler, modlar ve envanterler gelmiştir. Call Of Duty Warzone kurduğunuzda  karşınıza çıkacak yenilikler ve özellikleri ve yapmanız gerekenler nelerdir?

 1. Temel Eğitim (Açılış Sayfası Bölümü):Bu bölümde oyun içinde kullanılan terimler, kapsamlı bir yardım sayfası(SSS), En son çıkan haberler ve güncellemelerin olduğu yerdir.  Ayrıca kontroller, silah kullanımı, hareket ayarları ve diğer komutlar ile ayarlarına da bu bölümden ulaşabilirsiniz.
 2. Oyun Öncesi Hazırlık: Oyuna başlamadan önce hazırlık yapacağınız yerdir. Call Of Duty’de kullanılan tüm silahlara ulaşabileceğiniz ve ayarlamalarını yapabileceğiniz bölümdür. Oyunu oynamaya başlamadan önce hayati önem taşıyan tüm bilgilerin olduğu bölümdür.
 3. Warzone’da Taktikler: Oyuna başladıktan sonra neler olacak. Hayatta kalmak için neler yapmalıyım, eşyaları nasıl nerede bulabilirim gibi soruların cevabını bulacağınız bölümdür.
 4. Savaş Sonra Raporu: Call Of Duty Warzone maçını tamamladığınızda veya kazandığınızda neler olur. Hangi ödülleri kazanırım sorusunuz cevabını ayrıntılı bir şekilde alabileceğiniz ve yenilenmiş ara yüzü ile aklınızda soru işareti kalmadan öğrenebileceğiniz bölümdür.
Diğer Maddeler
 1. Verdansk ’84: Bu yeni bölümde yani  Verdansk ’84’te yol boyunca 400’den fazla İlgi Çekici Noktayı işaretleyerek Tac Haritasındaki her bir konumu ve Yeniden Doğuş Adası’ndaki ek İlgi Çekici Noktaları araştırıyorsunuz. Bunu yaparak haritada oynarken her yeri ayrıntılı bir şekilde öğrenip işaretleyebiliyorsunuz.  Bu sayede en iyi pusu noktaları, en iyi ganimetler nerede ve harita hakkında daha fazlasını öğrenebiliyorsunuz..
 2. Yeniden Doğuş Adası: Call Of Duty: Warzone güncelleme ise gelen ve farklı bir  battle royale deneyimi olan Rebirth Island(yeniden Doğuş Haritası) hızlı oyunlar için tasarlanmıştır. Bu haritada tüm silah, envanter, araç ve satın alma noktaları herkese açık bir şekilde ayrıntılı olarak harita üstünde gösteriliyor. Bu da oyuna farklı bir özellik kazandırarak oyuncular arası rekabeti hat safaya çıkarıyor.
 3. Öğreticiler: Call of Duty Warzone oyunun içinde oyuncular için son derece yararlı iki öğretici vardır. Bu öğreticiler sayesinde  açıklanan noktaları ve bilgileri tekrar eder, böylece temel taktikleri ve geliştirebileceğiniz taktikleri olabildiğince çabuk öğrenebilirsiniz.

Call of Duty Apk İndir

Call of Duty Mobile aksiyon, FPS ve kıyasıya silahlı çatışma oyunlarını sevenlerin merakla beklediği popüler oyunlarından birisidir. Amacınız kontrolünü sağladığınız silahlı ile karakterinizi bulunduğunuz harita içinden canlı çıkartarak galip gelmektir. Call of Duty Mobile oyununun her yeni sürümü ile oyuna yeni oyun modları dahil edilmektedir. Grafikleri 3 boyutlu olup ses kalitesi de beklenen seviyededir. Oyun kontrollerini çift parmak ile sağlarsınız ve oldukça kolaydır. Karakter hareketleri sol elinizin parmağını, silah ve görünün hareketleri için ise sağ elinizin parmağını kullanıyorsunuz.

oyun indir

Call of Duty: Mobile Apk oyununda oldukça fazla oyun modları vardır.

 1. Battle Royale Modu: Call of Duty: Mobile’ın Battle Royale modu, klasik formatı ile  100 oyuncu arasında geçen bir ölüm kalım mücadelesidir. Fakat bu modu oynayabilmeniz  için en az 7. Seviye ulaşmış olmanız gerekiyor.Bu modda oyuncular, uçaktan paraşütle oyun alanına atlarlar  ve harita üzerindeki eşyaları toplayarak hayatta kalan kişi yada hayatta kalan takım olmaya çalışır.Call of Duty: Mobile modlar arasında en popüleri olanıdır diyebiliriz.
 2. Çok Oyunculu Mod: Call of Duty: Mobile’ın çok oyunculu modunda oyunculara yaklaşık on adet harita üzeride oynayabiliyorlar. Cephe Hattı, Takım Ölüm Maçı, Silahlı Çatışma, Zorlu Nokta, Ara ve Yok Et, Hakimiyet ve Yapay Zeka seçeneklerinden herhangi birisi seçilerek bu dokuz haritadan birinde mücadele verilebiliyor. Her modda farklı hedeflerin ve farklı oyun tarzlarının uygulanması gereken bu seçenekler içerisinde takımlı veya tek olarak mücadele verilebiliyor. Oldukça çekişmeli geçen çok oyunculu modlardan size en uygun olanını seçip savaşa katılabilirsiniz.
 3. Cephe Hattı :5 V 5 olarak oynanabilen bu modda oyuncular kendi  takımlarının kazanması için çaba sarf ediyorlarç cephe hattı modunda oyuncu her öldüğünde kendi bölgesinde doğar ve yeniden oyuna dahil olur. Oyunda öldürme sayısına ulaşan ilk  takım kazanır.
Devam Ediyor
 1. Takım Ölüm Maçı: Cephe Hattı modu ile hemen hemen aynı olan bu modda her oyuncu öldüğünde kendi bölgesi yerine kendi takım arkadaşının yanında doğar ve tekrar oyuna katılır. Süre sınırı olan bu modda süre bittiğinde en çok öldürmesi olan oyuncu kazanır.
 2. Silahlı Çatışma: En hareketli olarak gözüken bu modda her oyuncu tek başına mücadele ediyor. Oyunu kazanmak için her silahla en az bir olan öldürme sayısını yakalamanız gerekiyor.
 3. Zorlu Nokta:5 V 5 olarak oynanan bu oyun modunda harita üzerinde sürekli olarak yenilenen noktaları ele geçirmek üzerine kurulmuştur. Oyun sonunda istenilen skora ulaşan takım kazanır.
 4. Ara ve Yok Et:5 V 5 oyun modu ile takımlar bir savunan bir saldıran taraf olarak hedeflerini düşmanını yok etmeye çalışacaklardır. Belirlenen puana ulaşan takım kazanır.
 5. Hakimiyet:5 V 5 takımlar ile harita üzerindeki konumlarını ele geçirmek için uğraşırsınız. Takımlar her konumu ele geçirdiğinde hanesine bir puan yazılır. Belli bir puana ulaşan takım kazanır.
 6. Yapay Zeka: Bu mod için antrenman modu da denebilir. Karşınızda bulunun düşmanlar oyun tarafından oluşturulmuştur.

Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit veya Windows 10 64-Bit.
 • İşlemci: Intel Core i3 4340 veya AMD FX 6300.
 • RAM: 8 GB.
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / GTX 1650 4 GB veya AMD Radeon HD 7950.
 • Depolama: 175 GB.

Bu nefes kesen oyun modlarını denemek istiyorsanız Call Of Duty Mobile Apk indir dosyasını altta bulunan linkten Google Play Store adresine bağlanarak mobil cihazınıza indirin ve hemen katılın. Ayrıca en sevilen oyunlardan olan PubG Mobile oyununa bu linkten ulaşabilirsiniz.

call of duty warzone

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.9 / 5. Toplam Oy : 10

Burayı ilk değerlendiren siz olun.